MENU

Osobní příběhy

Každý člověk na tomto světě je jiný a každý má svůj vlastní příběh. 

Pokud máš chvilku času, přečti si některý z "Osobních příběhů" o tom, jak Bůh ovlivil a stále ovlivňuje životy mladých. 

 

Jity

 Když mi byly čtyři, začala jsem mít bezlepkovou dietu. Nemohla jsem jíst žádné rohlíky, chleba, čokoládu, nic, v čem je lepek, jen samé speciální potraviny.

 Samozřejmě jsem dietu mnohokrát porušila a pak trávila spoustu času na záchodě vyčerpaná a nespočetněkrát jsem zvracela. Lekáři říkali, že moje nemoc nejde vyléčit a že ji budu mít až do smrti.

 Mí rodiče uvěřili v Boha, když mi bylo devět, a v církvi se za mě modlili. Ani jsem nečekala, že bych mohla být uzdravená, ale stalo se!

 Díky Bohu už nemusím chodit na kontroly, nezvracím, nemusím jíst "spešl" jídlo kvůli dietě, protože Ježíš je živým Bohem, který slyší modlitby a nenechá nás se trápit. 

 

 

 

Miri 

 V Ježíše jsem uvěřila, když mi bylo jedenáct, krátce po tom, co se můj táta, dlouholetý alkoholik stal křesťanem a já jsem v jeho životě viděla zásadní změnu.

 Bůh ho naplnil takovým pokojem a láskou, že jsem to nechápala. Jen jsem věděla, že tu plnost, která z táty vyzařuje, chci taky! Když jsem viděla moc Boží v jeho životě, nešlo  neuvěřit, bylo to tak silné! 

 Vím, že den, kdy jsem požádala Ježíše, aby přišel do mého života a naplnil ho, byl tím nejšťastnějším v mém životě. Ten den Bůh zapsal moje jméno do knihy života! WOW! A život s   Ním vážně stojí za to. 

 

 

Rasťa 

   Ve svých 17 letech jsem vycestoval na roční studijní pobyt do USA. Mou touhou bylo naučit se jazyk a získat pro svou budoucnost novou perspektivu.

   Mým bydlištěm se na rok stalo město Richland ve státě Washington, kde jsem se dostal do věřící hostinské rodiny. Atmosféra v církci i v rodině se mi zamlouvala, protože byla velmi přátelská     a otevřená.

   Pro hledání Boha mě nadchl můj hostitel. vysvětlil mi, že jde o vztah, ne o náboženství. Boha jsem nejvíc poznal prostřednictvím Bible, kterou jsem začal číst každý den. Vnímal jsem, že Bible   je úplně jiná než ostatní knihy, je tak živá a plná naděje. 

   Najednou jsem pochopil, že to byl On, koho jsem v životě vždy hledal. Samota byla pryč, Bůh mi vložil do srdce radost. 

 

 

             

Andulka                          

 Ahoj, jmenuji Andulka a pocházím z křesťanské rodiny. Ve víře jsem vyrůstala od mala a moji rodiče mě k ní hodně vedli. Viděla jsem na nich, že milují Boha a chtěla jsem, abych i já mohla zažívat to stejné.

Když mi bylo 10 let, dala jsem svůj život Ježísi a o rok později jsem se nechala pokřtít.

Dnes můžu říct, že to bylo to nejlepší rozhodnutí v mém životě. Každý den mi Bůh ukazuje, jak moc mě miluje. Dává mi sílu na každý den, pomáha mi v situacích, které jsou pro mě nezvladatelné. Taky vím, že s ním zvládnu všechno, protože pro něj není nic co by nezvládl a nic v čem by mě nechal.

Bůh mi každým dnem ukazuje, jak je úžasný a důležitý v mém životě.                       

  

 

Gabča

Když mi bylo 6 let, zavřeli mého tátu do vězení a ve stejnou dobu začala moje máma užívat drogy a stala se na nich závislá.

Moje nejstarší sestra se dověděla o Apoštolské církvi, kterou začala navštěvovat. Seznámila se tam s lidmi, kteří měli živý vztah s Ježíšem a v jejichž životech byla láska, radost a pokoj.  Dlouhou dobu se snažila tam přivést i moji mámu, ale ta pořád odmítala a "žila" ve svém světě. Až jednoho dne máma souhlasila, šla na nedělní shromáždění a  tam se jí během písní Bůh dotkl a změnil její život. Skončila s drogama, začala chodit na nedělní shromáždění a na domácí skupinky. 

Tou dobou mi bylo 9 let a začala jsem chodit všude s ní. Všechno se mi to líbilo, až do chvíle, kdy mi bylo 13-14 let. Našla jsem si partu kamarádů, přestala jsem chodit na skupinky, které začali bývat u nás doma a místo toho jsem začala raději chodit na párty a několikrát sem se opila alkoholem. Moje máma mi pořád opakovala, ať zůstanu aspoň jednou na skupinku doma.  Poté co mi to neustále připomínala jsem jednou zůstala a v ten den se mi změnil život.

Na skupince během slova k zamyšlení jsem jasně ucítila, jak se mě Bůh dotkl a poznala jsem, že Ježíš je živý a že mě má rád. V ten moment se všechno změnilo. Přestala jsem chodit s partou ven a Bůh mi dal nové, opravdové přátele, se kterými se scházíme v pátek na mládeži a kteří věří ve stejného Boha jako já. Moje máma neužívá drogy už 10 let a můj táta uvěřil po návratu z vězení.

Když se ohlédnu zpět, vidím, jak Ježíš změnil můj život i život mých rodičů k lepšímu. Teď si můžu být jistá, že i když do mého života přicházejí těžké chvíle a zkoušky, tak se snažím hledat Boží pomoc a vím že Bůh je se mnou a nikdy mě neopustí.